Jakie kosmetyki do pielęgnacji włosów?

Każdy z nas ma inny rodzaj włosów. Bardzo ważne jest więc, aby dopasować odpowiedni sposób pielęgnacji, który będzie adekwatny do rodzaju naszych włosów. W ten sposób będą one zdrowe i piękne.
Jeśli twoje włosy są tłuste, warto jest stosować raczej preparaty bez sylikonu.

Należy zwracać uwagę na składniki znajdujące się w szamponach i odżywkach, gdyż to właśnie one każdego dnia mają wpływ na nasze włosy. Odżywki powinny być niezwykle lekkie, najlepiej używać te wymagające późniejsze spłukiwanie. Każdy renomowany sklep fryzjerski w Warszawie (strona internetowa) ma w swojej ofercie również suche szampony, jakie można użyć w przypadkach, kiedy nie mamy okazji umycia włosów, a są one bardzo przetłuszczone.

W przypadku suchych włosów warto wybierać preparaty, które oprócz właściwości nawilżających, będą spełniały funkcje ochronne. Warto dobierać kosmetyki z olejkami i składnikami odbudowującymi. Niezawodnie pasują delikatne odżywki, które należy nakładać po każdym myciu. Włosy farbowane muszą być pielęgnowane ze szczególną uwagą.

koloryzacja

Autor: Wella
Źródło: Wella

Farbowanie narusza strukturę włosa, a jeżeli dodatkowo regularnie stosujemy suszarkę czy prostownicę, możemy dodatkowo negatywnie wpływać na włosy. Po pierwsze powinniśmy pamiętać, aby wybierać wyłącznie fachowe i wiarygodne farby do włosów. W tym przypadku znacznie lepszym rozwiązaniem będzie hurtownia i sklep fryzjerski niż typowa drogeria. Kolejna kwestia to odpowiednie szampony i odżywki, które odżywią nasze włosy, a oprócz tego będą wpływać na trwałość koloru. W przypadku włosów zniszczonych i wypadających, powinniśmy dobierać wyłącznie nieinwazyjne fryzjerskie kosmetyki.

Zaintrygował Cię ten artykuł? Jeśli tak, to śmiało sprawdź też ten link. Inne tego typu wiadomości znajdziesz również tutaj przedłużanie rzęs.

Szczególną uwagę powinniśmy zwracać na szampony i odżywki, jakie aplikowane są każdego dnia.

Powinniśmy mieć na uwadze nie tylko szampony i odżywki, lecz również wszelkie inne kosmetyki, które nakładamy na nasze włosy. Sprawdźmy, czy używane lakiery albo pianki nie zawierają nazbyt wielu nieodpowiednich składników. Doskonałą sytuacją jest, gdy kosmetyki używane do stylizacji, mają również właściwości pielęgnacyjne. Warto dodatkowo ograniczać używanie bardzo inwazyjnych suszarek do włosów oraz prostownic, gdyż one także mają negatywny wpływ na strukturę naszych włosów.