Jak wybierać biurko? Na jakiego typu kwestie zwrócić uwagę? Co jest ważne?

Jak najbardziej korzystnie wybrać biurko dla dziecka, ucznia albo osoby dorosłej? Na jakiego rodzaju kwestie zwrócić uwagę? Co jest najważniejsze, ażeby kupione biurko faktycznie spełniało swoje zadania?

biurko

Źródło: pixabay.com

Jak kupujemy biurko najlepiej zwrócić uwagę na wymiary. Normalne wymiary blatu prostokątnego wynoszą 80-90 centymetrów głębokości i 120-160 szerokości.

Ekscytujący tekst? Jeżeli tak sądzisz, kliknij bez wahania ten odnośnik, gdyż w witrynie skleposwietlenie.pl, którą tu znajdziesz, także jest coś ciekawego.

Wysokość powinna wynosić 72-75 centymetrów dla osoby, która ma przeciętny wzrost, jednakowoż dla wysokich osób najbardziej odpowiednia jest wysokość to 80, a czasem i 85 (biurka na zamówienie). Pod biurkiem najbardziej korzystnie zostawić wolną przestrzeń na nogi. Powinna mieć szerokość minimum 70 centymetrów oraz głębokość sześćdziesiąt centymetrów.

Odległość między blatem biurka a wysokością siedzenia powinien mieć około dwadzieścia pięć cm. W tej sytuacji dobrym rozwiązaniem są biurka na wymiar, jakie idealnie wpasują się w przestrzeń każdego pokoju. Do dużej ilości miejsc tego rodzaju biurko będzie pasować najkorzystniej (biurko regulowane). Inna sprawa jest z biurkiem dla dziecka, bo jak najbardziej odmienne muszą być jego wymiary. Bardzo często pierwsze biurko kupuje się wtedy, jak dziecko idzie do szkoły. Ma ono w takiej sytuacji około 6 lat i przeciętnie 115-125 cm wzrostu.

Takie biurka dla pierwszoklasisty muszą mieć 55 cm wysokości. Tego rodzaju biurko nie musi być jednak duże, gdyż wystarczy blat, który będzie głęboki na 50 cm i szeroki na 60-75 cm. Tego typu biurko będzie służyć głównie do pisania oraz rysowania, lecz dobrze jak będzie posiadać także regulację. Najbardziej istotne jest jednak to, by takie biurko było jak w najwyższym stopniu dopasowane do użytkownika, więc nie warto kierować się normalnymi wymiarami. Najważniejsze, aby siedząc przy biurku przy prawidłowej postawie, kąt między ramieniem a przedramieniem i kąt pomiędzy podudziem a łydką były prostymi kątami.