W jaki sposób ubrać naszą pociechę na uroczystość komunii świętej? Co będzie lepsze dla dziewczynki – alba czy suknia?

Komunia Święta jest wielkim wydarzeniem dla każdego dziecka. Ciągłe próby do tego wydarzenia, spotkania, katechezy – tak długie przygotowanie pokazuje, jak ważne jest to święto. Jednakże to rodzice mają największe urwanie głowy, ponieważ muszą przygotować wszystko, czyli zaprosić gości, zorganizować spotkanie komunijne i przede wszystkim zadbać o strój dziecka.

Komunia Święta

Autor: Karen
Źródło: http://www.karenmac.com
To czasem spory problem, tym bardziej jak mowa o stroju dla dziewczynek. Podstawowa natomiast kwestia to ta, co kupić: sukienkę komunijną albo może lepsza okaże się alba komunijna? Wiele tak naprawdę jest zależne od parafii, do której jest zapisane nasze dziecko. Czasami daje się rodzicom możliwość wyboru, jednak częściej jest tak, że dzieci mają z góry narzucony strój w jakim muszą się pojawić. Często są to alby komunijne – Aldeko – ubiory komunijne.

W części regionów jednakże jest tradycja noszenia sukienek, mimo to stale jest dyskusja, co jest lepsze. Tak naprawdę nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Jeśli jest jakiś wybór, to dobrze będzie w pierwszej kolejności spojrzeć do portfela. Wiadomo jednak, iż im bardziej strojną sukienkę będziemy chcieli kupić dla naszej pociechy, tym będzie ona droższa. Powinniśmy więc sprawdzić, ile mamy na to gotówki i pamiętać przy tym, iż z albami nie mamy takiego problemu. Warto porównać ceny jakie są w internecie. Możemy tam kupić używaną albę mniej więcej od około dwudziestu paru złotych, zaś nieużywaną od stu pięćdziesięciu. W sieci również suknie komunijne kosztują mniej. Jeżeli chodzi o sukienki, to używane już możemy dostać za dwadzieścia, zaś nowe za pięćdziesiąt złotych.

dzieci przystępujące do I kominii

Autor: los bambinos
Źródło: http://www.flickr.com
Jednakże przy zakupach w sieci dochodzi też problem związany z dopasowaniem rozmiaru ubioru dla naszej pociechy. Przy tym nie mamy całkiem pewności, w jakim stanie dotrze do nas towar. Gdy natomiast chodzi o zakupy w sklepie tradycyjnym to ceny wahają się między osiemdziesiąt a dwieście złotych.

Najrozmaitsze wiadomości zwykle zmieniają się każdego dnia – solidna treść zawsze się przyda. Mając zamiar się z nią zapoznać, wejdź w poniższy link – tam wszystko dla Ciebie opisaliśmy.

Z sukienkami wygląda to tak samo, jednak zawsze można spróbować jeszcze inaczej zaglądając na przykład do lumpeksu – zobacz przykłady. Pamiętać też należy, żeby odłożyć pieniądze na dodatki komunijne, które są także bardzo ważne. Wianek komunijny, buty, czy torebka dopełnią z pewnością pięknie całość.