Jak łatwo można uzyskać wrażenie wytworności w naszych mieszkaniach?

Postawiliśmy sobie już dom z nowoczesnych, ekologicznych materiałów. Przed domkiem pracuje całą parą bio oczyszczalnia, zbudowana za dotację unijną. W ogrodzie posadzone piękne grusze i jabłonki. Pora zatem zająć się wnętrzem domu.

Do akcji wkracza damski gust, mężczyzna przeważnie swą pracę wykonał i pauzuje. Nie oznacza to, iż ten etap pracy jest łatwiejszy. Dobór stylu w którym umeblujemy nasz dom wcale nie jest nietrudny. Należy porządnie przemyśleć tę kwestię.

Szafka z miejscem na posłanie dla kota

Autor: thedesignerpad.com
Źródło: thedesignerpad.com

Czy stawiamy na nowomodny, ascetyczny w wyrazie styl? Czy też może kusi nas bizantyjski splendor? żyrandole (masz więcej pytań?) kryształowe? Nie jest to nigdy proste, nie można przedobrzyć, bo wynik może okazać się przeciwny do zamierzonego. Przesadnie duża ilości kryształowych przedmiotów uczyni chaos. Polecamy włoskie nowoczesne meble. A przecież mamy we własnym domu odpoczywać. Żyrandole kryształowe nie nadadzą się do wszelkich pomieszczeń. Pamiętajmy, iż w/w oświetlenie dobrze prezentuje się w pomieszczeniach dużych. Jeżeli dysponujemy taką dużą bawialnią, możemy śmiało instalować tego rodzaju żyrandol. Wtenczas starczy już tylko kolisty stół, bielutki, haftowany obrus, krzesła albo też komfortowy zestaw wypoczynkowy. W przypadku gdy mamy niewielkie mieszkanie a koniecznie chcemy nasz dom zapełnić odrobinę elegancji, mamy do wyboru lampa kryształowa, zaczynając od tradycyjnych, do takich w kształcie lamp biurowych, aż po zwykłe lampy sufitowe. Posiadają one tę zaletę, że pasują do mniejszych pomieszczeń. Jednakże podobnie jak w przypadku żyrandoli kryształowych, wytyczna powściągliwości obowiązuje podobnie – malutka lampa kryształowa na pewno przyda blasku każdemu pomieszczeniu.

Wrażenie luksusu można uzyskać również w inny sposób we wnętrzach cokolwiek mniej reprezentacyjnych, jednak przecież równie ważnych (o ile nie bardziej niż salon). Mam tutaj na myśli przykładowo kuchnię, która dla bardzo wielu ludzi jest sercem domu, jako że to właśnie tutaj dzieje się tak naprawdę prawdziwe życie domu. Wystarczy zastosować jako dekorację płytka włoska, które to gwarantują niezmiernie wysoką jakość a także oryginalne wzornictwo. Podobnie z łazienką – płytki włoskie dadzą nam niepowtarzalny styl aranżacji pomieszczeń, a wraz z lampami kryształowymi zagwarantują efekt wytworności o o jakim marzyliśmy.