Jak oryginalnie zagospodarować pustą ścianę

We współczesnym designie mocno popularne stało się malowanie lub ozdabianie każdej ściany w inny sposób. Teraz to już nie tylko zabawa samym tylko kolorem lecz coraz bardziej wymyślne rozwiązania w postaci fototapety, paneli lub tynków strukturalnych.

Niektórym z nas fototapeta nie kojarzy się najlepiej. Przywołuje stare wspomnienia, gdy w sprzedaży były dostępne fototapety w niewielkiej ilości wzorów, do których bez cienia wątpliwości zaliczyć możemy palmy na plaży. Był to jeden z najpopularniejszych motywów, którego popularność z czasem zmieniła się w kicz i zaczęła być symbolem złego stylu. Wynikało to głównie z faktu, że jeśli już, ktoś miał w domu fototapetę to można było zgadywać, co przedstawia, nawet bez jej zobaczenia. Dekorując wnętrza nikt nie chce mieć tego, co mają już wszyscy i każdy pragnie, żeby jego mieszkanie było nietuzinkowe.

Salon, fototapeta miasto nocą

Autor: www.twojagaleria.eu
Źródło: www.twojagaleria.eu

Dziś wszystko uległo zmianie, a dzięki kreatywności współczesnych projektantów wnętrz fototapety znów są na czasie. Zrobienie oryginalnej fototapety na zamówienie klienta, nawet według najbardziej wymyślnej koncepcji, nikogo już nie dziwi i nie stanowi najmniejszego problemu dla twórców tego typu dekoracji. W pierwszej kolejności powinniśmy przemyśleć jaki efekt chcemy uzyskać za pomocą fototapety i jakiej wielkości jest pomieszczenie, w którym chcemy ją zamieścić. Do małego pokoju korzystniej będą się prezentować fototapety na przykład przedstawiające przestrzenny pejzaż. Dzięki takiemu sprytnemu zabiegowi można wizualnie nadać głębi naszej przestrzeni i ją powiększyć.

Dużym zainteresowaniem cieszy się również fototapeta drukowana ze zdjęcia na zamówienie. Przy jej pomocy można bez większych komplikacji wcielić w życie własne inwencje i zamówić fototapetę z samodzielnie zrobionego przez nas zdjęcia na przykład z wakacji, ze ślubu galeria (pozostałe wiadomości) zdjęcia naszego dziecka. Tego typu dekoracja bez wątpienia sprawi, że nasze wnętrze będzie wyjątkowe, będzie budzić podziw ze strony naszych gości, a z nas uczyni dumnych właścicieli.