Jak dobrze przygotować ciało do opalania w solarium? Kilka rad, aby nie zrobić sobie krzywdy

Wielu ludzi czuje się lepiej, kiedy skóra złapie promienie słońca i zrobi się bardziej brązowa. Oprócz tego, że zyskuje ładny odcień, po prostu często lubimy trochę się wygrzać i czujemy się wtedy zdecydowanie lepiej. Co jednak oczywiste takie praktyki nie są możliwe przez cały czas, dlatego też korzystamy również z solarium. Taka metoda opalania nie jest uważana za najzdrowszą, jeśli pomimo to się na nią zdecydujemy, powinno się wiedzieć, jak bezpiecznie przygotować się do takiej wizyty praz czego unikać, by nie zrobić sobie krzywdy.

kobieta na solarium

Przede wszystkim należy zacząć od tego, że nie wszyscy powinni opalać się w solarium. Przeciwwskazania to między innymi choroby przewlekłe tarczycy, wątroby, układu krążenia oraz cukrzyca czy epilepsja. Jeżeli chorujemy na coś, warto początkowo upewnić się, że nie stoi na przeszkodzie naszemu opalaniu. Z solarium powinny zrezygnować osoby bardzo młode, kobiety w ciąży lub karmiące piersią, kobiety podczas miesiączki, zażywające leki posiadające hormony, osoby posiadające kłopoty ze skórą bądź takie, których karnacja jest naprawdę jasna. Powinno się dobierać jak najlepsze solarium, aby mieć świadomość, że w razie choćby najmniejszych wątpliwości, ludzie tam pracujący będą dokładnie wiedzieć, czy są one słuszne. Jeśli nic nie stoi na przeszkodzie, tak czy inaczej należy dobrze przygotować swoją skórę. Przed opalaniem warto zrobić peeling, żeby usunąć martwy naskórek. Wtedy opalenizna będzie wyglądała ładniej. Dodatkowo konieczne jest prawidłowe nawilżenie ciała.

Następna witryna, która zawiera newsy na ten temat pozwoli Ci poszerzyć wiedzę. To ważne, więc idź tutaj art beauty i znajdź sporo wątków.

Mowa tutaj nie jedynie o smarowanie ciała balsamem, chociaż to równie istotne, lecz także o nawilżenie wewnętrzne. Nie wolno pomijać picie wody. Gdy już rozpoczniemy opalanie musimy chronić nasze oczy oraz brodawki piersiowe. Udając się do solarium, warto zmyć makijaż, nie zakładać biżuterii i nie spryskiwać się perfumami, które mogą spowodować uczulenie.

Może Cię również zainteresować:

opalanie na słońcu

Autor: Fotolia
Źródło: Fotolia

Musimy także upewnić się, że łózko zostało odpowiednio zdezynfekowane. Jak wiadomo w takich miejscach łatwo zarazić się różnymi chorobami skóry, czego z pewnością nikt nie chce. Poza tym naprawdę warto sprawdzić, do jakiego miejsca się udajemy. Powinno być ono zaufane. Powinno się zapoznać choćby z opiniami internautów, wystarczy wyszukać interesującego nas miejsca (chociażby najlepsze day spa warszawa) i dokładnie zapoznać się z ofertą.

Dla wielu osób relaks jest równoznaczny z zabiegami upiększającymi nasz wygląd. Aby poczuć się jak w day SPA wystarczy wykonać peelingi, nakładać maseczki, zrobić ciekawy manicure czy też udać się do solarium – kliknij tutaj. Jeśli jednak wybierzemy taką opcję opalania, naprawdę warto pamiętać o wszelkich przeciwwskazaniach i prawidłowo się przygotować to tego rodzaju praktyk. Jedynie wtedy będziemy mieć pewność, że nie zrobimy sobie krzywdy.