Jak ciekawie udekorować ściany w domowym wnętrzu

Ozdoby są nieodzownym elementem wnętrz. W zasadzie niezbyt często widuje się wnętrza gdzie na co dzień przebywają ludzie, a które nie mają zupełnie ozdób. Dekoracyjny charakter może mieć sama barwa ścian i pozostałe tego typu rzeczy. Rodzaj ozdób dopasowuje się w pierwszej części ze względu na charakter pomieszczenia, a także na jego zastosowanie. Inaczej bowiem ozdabia się wnętrze pokoju gościnnego w hotelu, a inaczej poczekalnię u lekarza. Radzeniem w tego rodzaju sprawach zajmują się dekoratorzy wnętrz, którzy posiadają do tego odpowiednie wykształcenie i praktykę. Nie można ukryć, że w kwestii ozdób niezwykle istotną rolę odgrywają ściany. Od długiego czasu ludzie próbują troszczyć się o to, by wyglądały one efektownie i przykuwały wzrok. Należy pamiętać o tym, że na pierwszym miejscu muszą być czyste i dobrze utrzymane. Wówczas dopiero można myśleć nad ozdobami.

Obrazy

Źródło: http://pixabay.com
Obrazy i zdjęciaOd dawna ludzie umieszczali na ścianach pomieszczeń rozmaite obrazy. Oryginalne obrazy klasycznych malarzy zawsze były znakiem statusu społecznego. Zresztą nawet reprodukcje mogą być gustownym elementem wystroju i przykuwać spojrzenia gości. Znaczącym elementem w tej sytuacji jest dobre dopasowanie ramy, tak by na przykład dzieło nie zostało przytłoczone zbyt dekoracyjną ramą. Powszechne jest także wieszanie w pomieszczeniach fotografii. Wiele osób aktualnie samodzielnie robi fotografie i je wywołuje. W mieszkaniach (poznaj promocję na mieszkania wrocław archicom) prywatnych nierzadko są to zdjęcia przedstawiające rodzinę. W starych, luksusowych domach często są to zdjęcia i portrety przedstawiające przodków.

Fototapeta czarno biała, przykładowa grafika na fototapetę

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Ozdoby w nowoczesnym styluW ostatnich latach powstało bardzo dużo nowych, nowoczesnych metod dekoracji ścian. Stworzono je między innymi na potrzeby osób, które nie mają za dużo czasu, a chcą osiągnąć efektowne efekty. Do tego rodzaju pomysłów należy przykładowo wodna kalkomania. Jest to szybki i łatwy sposób na otrzymanie wybranego wzoru na ścianie. Obecnie sporą popularnością cieszą się również tak zwane fototapety, jakich wzór można sobie wybrać z dużej oferty, a także zlecić wykonanie fototapety na podstawie własnej fotografii. Takie elementy najczęściej występują w wielkich formatach i jaskrawych kolorach.