Inne spojrzenie na wejście do domowych pomieszczeń, czyli praktycznie wszystkie zalety i wady drzwi przesuwnych.

Odpowiednie zaplanowanie mieszkania pozwoli na praktyczne i efektywne wykorzystanie domowej powierzchni. Lecz tak zdawałoby się prozaiczny element, jakim są drzwi wewnętrzne zrobić można w taki sposób, żeby znacznie polepszyć użyteczność pomieszczenia. Tradycyjne drzwi potrzebują odpowiedniego miejsca na to, aby można je było swobodnie otworzyć. W większych pomieszczeniach nie powinno być z tym większego kłopotu, jednak jeżeli miejsca będzie mniej, to można pomyśleć nad nietypowym pomysłem.

drzwi drewniane

Autor: INVADO
Źródło: INVADO

Sporą popularność w ostatnim czasie zyskują drzwi przesuwne. W pierwszej chwili będą one wyglądać analogicznie, jak normalne drzwi, jednak zamiast skrzydła otwieranego na boki mają je rozsuwane na jedną ze ścian. Także sama konstrukcja jest nieco inna. Typowe drzwi montuje się na futrynie, przy rozsuwanych drzwiach stosuje się specjalne rodzaje prowadnic, na których drzwi się przesuwają. Dochodzą do tegoDo tego dochodzą pomocnicze elementy, odpowiedzialne za blokadę i stabilizację całości. Zapoznaj się z naszą ofertą: kliknij w link

Drzwi przesuwne posiadają dużo zalet w porównaniu z tradycyjnymi, choć oczywiście nie są zupełnie bez wad.

Interesujesz się owym zagadnieniem? Przeczytaj więc dalej termofol elektryczne podgrzewanie podłogi o tym wątku w nowym tekście, który dla Ciebie opracowaliśmy. Sądzimy, że Ci się spodoba.

Największą ich zaletą jest brak potrzebnego miejsca do ich otwierania. Wprawdzie będą wymagać niedużego, paro centymetrowego wolnego paska przy ścianie, na którą się odsuwają, lecz jest to dużo mniej niż powierzchnia potrzebna przy drzwiach normalnych. Ogromną zaś ich zaletą są dużo większe możliwości jeżeli będzie chodzić o możliwości stylizacji.

Przy tradycyjnych drzwiach dużego wyboru nie ma, przeważnie producent ma w ofercie parę wzorów w kilkunastu barwach i na tym koniec. Za to w przypadku drzwi przesuwnych możliwości będą znacznie większe (sprawdź szczegóły). Najczęściej wykonuje się je z drewna, albo wiórowych płyt, niekiedy uzupełnianych o szklane elementy, lub też w całości z hartowanego szkła. Z powodu tego, że w większości firm możliwe będzie kupienie drzwi na konkretny rozmiar, to w zasadzie nie będzie w takim przypadku także problemów z wyborem kolorystyki i rodzaju użytych materiałów.