Informatyk, to ciągle wielce rozchwytywany zawód w naszym kraju

Pomimo, że obsługujemy komputery nie okazujemy się często niestety specjalistami.
Wielu z nas w jakimś stopniu poradzi sobie z obsługą komputera. Minęły już czasy, kiedy w urzędach czy przedsiębiorstwach pecet był czymś niezwykłym.

Zaś głównym działaniem Informatyka w przedsiębiorstwie było szkolenie (poznaj ofertę na szkolenie: zarządzanie strategiczne FranklinCovey) starych pracowników, dla których maszyna do pisania była dotąd wyłącznym instrumentem do pracy.
billboard reklamowy

Autor: Jeffrey Beall
Źródło: http://www.flickr.com

Dziś informatycy, to wyszkoleni fachowcy pracujący z najbardziej zawiłymi dla nas systemami komputerowymi. Praca dla informatyków jest dzisiaj dostępna w niemal w każdej dziedzinie przemysłu. Niemal wszędzie ich fachowość i wykształcenie jest niezwykle poszukiwana i ceniona. Dobry informatyk nie powinien zbyt długo poszukiwać pracy w naszym kraju i nie tylko.
Na krajowym rynku wiele agencji pracy w swej ofercie ma ogrom propozycji dla tzw. komputerowców. Niezwykle często, to one właśnie same wyszukują na rynku najlepszych fachowców, oferując im nową, lepszą pracę. W temacie agencja doradztwa personalnego Warszawa zajmuje dosyć ważne miejsce. Rynek pracy w Warszawie nadal jest dla wielu kończących szkoły niezwykle przyciągający- agencja doradztwa personalnego warszawa w warszawie. Zwłaszcza tyczy się to zarobków, stolica oferuje ciągle jeszcze warunki, których nie są w stanie zaoferować inne rynki zatrudnienia w Polsce. Zarobki informatyków kształtują się różnie. Górują te na wysokim poziomie. Początkujący mogą zarobić już na 2-3 tysiące na miesiąc. Zależy to przede wszystkim od zakładu pracy, dla którego pracują i systemu, którym zarządzają czy też budują.

Pozostali, szczególnie informatycy zatrudnieni w większym aglomeracjach dla międzynarodowych firm, osiągają wynagrodzenie (zobacz l4 ile płatne) nawet 8-10 tysięcy i otrzymują dodatki: telefon, samochód i laptop służbowy.