Fototapeta dla dziecka – stylowe rozwiązanie

Fantazja małych pociech bazuje na kojarzeniu i wyobrażeniowym dotykowym przeżywaniu. Każdy rodzic zderza się z upodobaniem swoich pociech do bajkowych bohaterów, akcji zakończonych happy endem. Dla potrzymania nastroju bajkowego twórcy tapet oferują bajkowe fototapety na ścianę.

Fototapeta do pokoju dzieci od Demur.pl

Autor: Demur.pl
Źródło: Demur.pl
Fototapety są ciekawymi formami wykańczania wnętrz pokoju, z której korzystają także najmłodsi. Pokój dla dzieci, z dobranymi pod ich wyobraźnię tapetami, daje pociechom przyjemniejsze samopoczucie. Tapety są kontynuacją wyobraźni przeniesionej z bajek, kontynuowanej też w snach maluchów.

Bajkowy klimat sprawia najmłodszym o wiele więcej frajdy i dodatkowych wrażeń aniżeli bawiliby się przy „gołych ścianach”.

Jeżeli prezentowany materiał okazał się dla Ciebie wartościowy, nie czekaj i zobacz szczegóły tutaj grafika na szkle – przeczytasz jeszcze bardziej szczegółowe informacje.

W zależności od płci, predyspozycji bajkowych rodzice mogą zaplanować oklejenie pokoju bez zbędnych formalności. Dla ekipy klejącej oklejanie wnętrza pokoju dziecięcego to przeważnie kwestia trzech godzin. Trud pracy skupia się nie na klejeniu, a dokładnym wymierzeniu i okrojeniu gotowych „plastrów”.

Możliwości techniczne tapet nie równają się rzecz jasna pomieszczeniom pomalowanym. Dla pociech jest to jednak świetny wybór, a co równie ważne – praktyczny. Oklejenie pokoju (meble retro do salonu) krajobrazem z kreskówki, animowanymi postaciami i zwierzaczkami doda małemu pokoikowi przytulności. W wytworzonym mikroklimacie dziecko będzie mogło czuć się jak w przeżywanej na żywo bajce. Potwierdzeniem tego będą szerokie, pełne i spełnione uśmiechy dzieciaka.
Przeważnie tła pokoików dla dzieci wykańczane są zwierzątkami lub ekwipunkiem dziecięcym pełnym zabawek, klocków i autek. Nie ma tutaj mowy o jakiejkolwiek monotonii, przesłanie tapety musi rzucać się w oczy dziecka, odbierającego świat głównie oczami.

Zaawansowane technologie dają młodym możliwość jeszcze głębszego przeżywania bajkowych scenariuszy. Podkład flizelinowy sprawia, że tapety dla dzieci duży wybór na stronie kładzie się szybko i precyzyjnie. Nie trzeba wówczas smarować klejem podkładu tapety! Do udanego oklejenia wystarczy „przejechanie” ściany wałkiem z klejem i już możemy nanosić tapetę na ścianę. Jest to skuteczne udogodnienie zarówno dla tapeciarzy, jak i domowników. Zapobiega bowiem powstawaniu nierówności z kleju, tzw. ”bąblów”.