Fototapeta, – część aranżacji wnętrz

Dekorowanie własnego mieszkania ma ogromne znaczenie. Dużo osób jednakże przesadnie skupia się na meblach i akcesoriach, ignorując temat zagospodarowania ścian. W przeszłości nadzwyczaj dużą popularnością odznaczały się wzory robione stosownymi wałkami, pokrytymi farbą. Dzisiaj dużo osób preferuje jednak gładkie ściany w ulubionym kolorze. Coraz bardziej modne stają się również fototapety, czyli, jak sama nazwa wskazuje, zdjęcia, jakie mają formę tapety ściennej. Gwarantują one rzeczywiście zadowalający efekt ostateczny, zwłaszcza w przypadku mieszkań urządzonych skromnie, które wymagają jednego mocnego punktu. W sklepach można znaleźć też fototapety na zamówienie.

fototapeta - kwiaty

Autor: Pink Sherbet Photography
Źródło: http://www.flickr.com
Są one produkowane ze zdjęcia wybieranego przez klienta, dlatego ma on całkowitą dowolność. Można wskazać przykładowo zdjęcie ślubne, lub ukochane zdjęcie, które budzi miłe skojarzenia. Zapewnia to zupełnie nowe możliwości w kwestii wykańczania wnętrz.

Zafascynował Cię nasz artykuł? Jeżeli tak, to zobacz śmiało, co jest w najnowszej ofercie (http://www.artykulyreligijne.pl/) – on też na pewno okaże się godny zainteresowania!

Takie rozwiązanie ma jeszcze jedną, ogromną zaletę – na ścianach nie pojawiają się jakiekolwiek zabrudzenia. Po dłuższym czasie, również jeśli zostały one pomalowane dość dobrymi farbami, przeważnie widać na nich smugi czy zacieki.

fototapeta do pokoju dziecięcego

Autor: Jane
Źródło: http://www.flickr.com

Jest to nagminne. W przypadku fototapet (znacznie więcej tu: ), nie należy się o to martwić. Rzecz jasna, wybierając wzór dobrze jest decyzję przemyśleć. Nie można jej podejmować pod wpływem impulsu, zwłaszcza, że potem często zmienia się zdanie, a zdjęcie oraz zamontowanie kolejnej fototapety oznacza nie tylko potrzebę przeprowadzenia kolejnego remontu, ale także naraża na dodatkowe koszty. Jeżeli nie jest się pewnym, dobrze jest zdecydować się na bezpieczne wzory, klasykę, która zawsze się sprawdza. Warto także pamiętać o dostosowaniu odpowiedniej kolorystyki tego rodzaju tapety, jaka powinna gwarantować harmonijną całość z innymi elementami mieszkania, przede wszystkim z jego umeblowaniem.

Koniecznością jest także szczegółowe przemyślenie miejsca dla fototapety na konkretnej ścianie mieszkania lub domu. W ten sposób zostanie ona atrakcyjnie wyeksponowana i rezultat ostateczny okaże się odpowiedni. Wszystkie te kwestie warto przemyśleć jeszcze przed zakupem, aby kupić tapetę, jaka faktycznie spełni wszystkie wymagania i potrzeby.