Ciepło świecy to nie tylko światło – to praktyczne wykorzystanie tajemniczości świec

Świece to coś więcej niż parafinowe słupki zakończone knotem dające nam ciepło i światło. Zdecydowanie zbyt szybko wyeliminowano świeczki z codzienności. A przecież mają one do zaoferowania o wiele więcej niż zaledwie światło i ciepło. Tkwi w nich magia.

Są to artykuły obdarzone olbrzymim czarodziejskim potencjałem, którego wydobycie jest uzależnione jedynie od nas. W naszej historii płomień odgrywa bardzo ważną rolę, ponadto był pierwszym z fundamentalnych wynalazków społeczeństwa. Daje poczucie bezpieczeństwa i jasność, i silnie zakorzenił się w obyczajowości, a jego symbolika jest bardzo szeroka.

yankee candle duży słoik

Autor: 55Laney69
Źródło: http://www.flickr.com

Żywioł Ognia, obok żywiołów ziemi, powietrza i wody uznawany jest za podstawowy składnik rzeczywistości. W magii to zasadniczy pierwiastek odgrywający główną rolę. Korzystny wątek żywiołu ognia był dawcą życzliwości, majątku, potomstwa, zwycięstwa i rytualnej uczciwości. To także znak energii, odnowy, przemiany, wewnętrznej, zniszczenia tego, co nie istnieje, katarsis. A od blasku do świeczki, niedaleko. Pomimo tego w dzisiejszych czasach świeca odchodzi do lamusa, to przez lata była wyłącznym dostarczycielem energii i asystowała ludziom w mnóstwie rytuałach świeckich, podtrzymywanych aż do tego czasu, jak na przykład palenie paschału podczas komunii.

Nie ociągaj się! Jeśli przypadł Ci do gustu nasz wpis, to czytaj również grzejniki wrocław inne wiadomości na wybrany temat. Opracowaliśmy je dla Ciebie z chęcią.

Z czasem rozpoczęto nadawanie świeczkom różnych kształtów.

Pokazały się świeczki wzorzyste, aromatyczne, różnobarwne, w szklanych pojemnikach oraz na wszelkiego typu okazje: na walentynki, ślubne, adwentowe, bożonarodzeniowe. Stały się one elementem ozdobnym, przedmiotem do kreowania nastroju, łączy się je z wyciszeniem. Blask świec sprawia w mieszkaniu przytulny klimat a długie, jesienne i zimowe wieczory sprzyjają takiej specyfice. Wszelkiego typu świeczki i kandelabry, udostępniane na rynku możemy zastosować do dekoracji konkretnych pomieszczeń mieszkaniu. Świece ozdobne mogą pojawić się dosłownie wszędzie, chętnie ustawiamy dekoracyjne świeczniki na ślubnym stole, na parapecie okna, w łazience czy sypialni – świece yankee candle pod tym linkiem. Ale mimo tego każda płonąca świeczka ma potencjał magiczny i sporą dawkę mocy.