Designerskie elementy aranżu wnętrz w wymyślaniu wizji mieszkania

Są osoby, które w projektowaniu ostatecznego planu mieszkanka stawiają na najwyższą jakość. Urządzają swoje gniazdko w jednym stylu, łącząc komfort z luksusem i dobrym smakiem. W jakie elementy wystroju celować, żeby i nasze pomieszczenia cechowało tradycyjne piękno i wygoda?

Jeśli życie naszego domu koncentruje się w salonie, zatroszczmy się wygodną, dużą kanapę, na której zmieści się cała rodzina oraz przyjaciele.

Znajdujący się w analogicznym portalu artykuł bez dwóch zdań także Cię zaciekawi – to ważny tekst traktujący o opisywanej sprawie.

Niech życie rodzinne nie koncentruje się wokół telewizora, ale przy stoliku kawowym, będącym też stolikiem do do scrabbli, do składania klocków, układania puzzli czy jako „półeczka odkładacza” na książeczki, zabawki i herbatę. Jeśli salon będzie pełnił także rolę jadalni, dobrze jest zainwestować w piękny, duży, drewniany stół, najlepiej okrągły.

nowoczesny salon

Autor: Milestone Management
Źródło: http://www.flickr.com

Posiłki jedzone wspólnie będą dawały wiele przyjemności, zwłaszcza kiedy przy stole zostanie jeszcze trochę przestrzeni dla przyjaciół. Od kilku lat wśród modnych trendów w toalecie i kuchni na pierwszy plan wysuwają się płytki. Trudno się dziwić – na rynku jest ich sporo, oferta sklepów jest naprawdę ciekawa, a przy tym ładnie się prezentują i są bardzo łatwe w utrzymaniu czystości. Furorę robią płytki włoskie, ale polskie czy hiszpańskie wzornictwo nie odbiega od wysokiego poziomu . Płytki włoskie można również zastosować w aranżacjach na tarasie, balkonie albo w przydomowym ogrodzie. Przestrzeń pomiędzy górnymi półkami a blatami w kuchni oraz same blaty można zamówić w szkle. Będą nie tylko nowoczesne, lecz także usprawnią sprzątanie. Całą aranżację mieszkania warto dopełnić efektownymi dodatkami, w tej funkcji sprawdzą się również na przykład designerskie lampy.

Warto pojechać nie do dużych sklepów z asortymentem wnętrzarskim, lecz do jakiejś galerii albo na targ staroci. Ogromne, kilkuwarstwowe, białe klosze lub żyrandole kryształowe na pewno nadadzą niejednemu pomieszczeniu charakteru. Co więcej, żyrandole kryształowe wspaniale odbijają światło żarówki, dlatego pasują zwłaszcza do ciemniejszych, wymagających rozświetlenia pomieszczeń .

Oczywiście nie każdy potrafi zauważyć designerskie lampy , okrągły stół z dobrego drewna albo hiszpańską glazurę albo drogie dodatki, ale każdy potrafi ocenić, że mieszkanie wygląda po prostu elegancko i urządzono je ze smakiem. Niebywale miło jest przebywać w takim wnętrzu.