Dom otulony w tkaninę

Odchodzi moda na laboratoryjne wnętrza, wolne od tkanin dekoracyjnych. Teraz tkaniny są we wnętrzu wszechobecne. Te najważniejsze to dekoracje okienne, czyli zasłony, firany oraz rolety. To niezbędny element, bez którego okna pozostają nijakie. Co więcej, chronią naszą prywatność, przed ciekawskim wzrokiem intruzów.

Poduszka do ogrodu

Autor: Dekoria.pl
Źródło: Dekoria.pl
Starajmy się więc wybierać je z rozwagą, aby przez dłuższy czas cieszyć się trafnym wyborem. Warte uwagi kolory to: biel, ecru, brudny róż lub żółć. Takie barwy nadadzą wnętrzu letniej świeżości.

Nie należy też zapominać o meblach tapicerowanych, pledach, obrusach, pościeli czy ozdobnych poduchach. Poduszek nigdy dość! Nie tylko upiększają sofę, lecz także pomagają zadbać o kręgosłup. Dzianiny futerkowe, welury, dziergane wzory, satyny – im ciekawszy materiał, tym bardziej niezwykły efekt. Wyrzućmy stare poszewki i odwiedźmy sklep w poszukiwaniu nowych akcesoriów do dekoracji domu.

Coraz częściej spotykane jest też używanie tkanin, jako dekoracji ściennej – oryginalnej alternatywy dla tapet i farb. Istnienie tkanin nie ogranicza się jedynie do tzw. reprezentacyjnych pomieszczeń w domu. Coraz częściej one również w kuchni czy salonie kąpielowym (siedziska przyokienne, obite tkaniną fotele itp.) Tkaniny nie ominęły też naszych ogrodów. Barwne poduszki na meble ogrodowe spowodują, że meble ogrodowe staną się równie wygodne jak komplet wypoczynkowy w salonie.

Relaks na na łonie natury będzie jeszcze bardziej przyjemny! A podczas letniego biwakowania idealnie sprawdzą się śpiwory dla dzieci. Noc przespana pod namiotem może być tak samo komfortowa jak w najwygodniejszym łóżku.

W zasadzie nie zdajemy sobie sprawy jak niesamowicie obecna w naszym życiu jest tkanina i jak istotny ma udział w aranżacji wnętrz. To dzięki tkaninie (wypróbuj w promocji nadruki na tkaninach -> www.tritex.pl/) jesteśmy w stanie zaznaczyć charakter każdego wnętrza, dowolnie je wystroić. Tkanina to przede wszystkim coś, dzięki czemu możemy dokonać szybkiego „liftingu” przestrzeni w której obcujemy.