DJ na wesele czy tez orkiestra – zapytanie które zadają sobie wszyscy Młodzi organizujący przyjęcie weselne

Podczas przygotowywania wesela zbliża się chwila, w jakim trzeba wybrać oprawę muzyczną. Niejednokrotnie najpierw zastanawiamy się czy obrać orkiestrę weselną czy DJ na wesele, a potemprecyzujemy listę kawałków muzycznych przy, których będziemy się bawić. Gdy myślimy czy zamówić DJ na wesele czy orkiestrę, bardzo często nie wiemy do końca którą podjąć decyzję. Wbrew pozorom nie jest wcale prosty i musi być dokładnie przedyskutowany.

młoda para

Autor: Rick Flores
Źródło: http://www.flickr.com
Na pewno nikt z Nas nie pragnąłby aby goście bawili się przy muzyce techno puszczanej przez DJ-a, czy też przy orkiestrze, której solista nie potrafi śpiewać. Przy wybieraniu ważny jest wiek gości zaproszonych i poznanie ich lubionego stylu muzycznego. Dla młodych gości odpowiedniejszy byłby DJ na wesele, jaki nie będzie nas smucił utworami, których nikt nie zna. Jeżeli na weselach królują goście starsi to odpowiednim wyborem jest orkiestra, jaka wykona również piosenki „starej daty” a także nowości dla młodej części gości. Istotnym składnikiem decydującym o wyborze jest cena. Wiadomym jest, że Nowożeńcy szukają na wszelkim kroku oszczędności i dlatego obranie DJ na dekoracje weselne bielsko-biała jest zapewne niejednokrotnie bardziej opłacalne, gdyż przeważnie zespół weselny złożony jest z minimum 2-3 osób. Należność uzależniona jest przede wszystkim od wielkości miejscowości, ilości zaproszonych osób, okresu w którym jest wesele, czasu zabawy weselnej itp.

Muzyka grana na żywo jest z pewnością stosowniejsza i jeżeli w zespole muzycznym jest dobry wodzirej umie rozkręcić niedostatecznie aktywnych członków familii. Bez wątpienia wybór zespołu muzycznego jest trudny, najczęściej obieramy ją wypytując znajomych lub członków rodziny. Nie raz tania orkiestra to grupa znajomych, jacy pragną sobie dorobić i niezbyt przywiązują uwagę do sprzętu, nagłośnienia, prowadzenia zabawy i niejednokrotnie lubią popijać ogłaszając, że „to na ładniejszy głos”. Należy wiedzieć, że muzyka na weselu jest kluczowa. Bez niej nawet najlepsze dania i najśliczniejsze ubiory nie zastąpią udanej zabawy.

Więcej na ten temat: DJ Mario – dj Wrocław