Diabeł tkwi w szczegółach

Lokal gastronomiczny to nie jedynie budynek, jadło i obsługa. To też klienci, wystrój wnętrza i niezmiernie istotne menu. Nie chodzi nawet o sam zestaw potraw proponowanych przez szefa kuchni, chodzi tu bardziej o formę samego menu. Renomowana restauracja ma profesjonalną karta menu restauracji. Karta menu musi być schludna i przejrzysta. To dwie najważniejsze cechy. Jeżeli nawet jest to zalaminowany papier, to trzeba sprawdzić, czy folia nigdzie się nie odkleja.

Jeżeli to książeczka, to należy obejrzeć każdą na koniec dnia i sprawdzić czy nie znalazły się wśród kartek jakieś resztki jedzenia. To bardzo istotne żeby menu było czyste, a co za tym idzie zachęcało do złożenia zamówienia. Istotne jest też to, by, co pewien czas dokonać przeglądu dań i wyrzucić z menu te, które się nie sprzedają. Jeżeli chcemy wprowadzić jakieś zmiany w menu pamiętajmy, że nie możemy tego zrobić ręcznie. Trzeba na nowo wydrukować karty menu restauracji od Decorest. Nie piszmy nic i nie przekreślajmy odręcznie, bo to nieestetyczne.

Przyprawniki do soli i pieprzu

Autor: amyshuff
Źródło: http://www.flickr.com

Na stolikach w restauracjach przeważnie da się zauważyć serwetki w gorszym lub lepszym serwetniku i przyprawy, które często stoją sobie tak jakby ktoś je tam zostawił dawno temu i o nich zapomniał. Jeśli chcemy by nasz restauracja (dobra kuchnia sopot) przyciągała klientów warto zadbać o każdy szczegół w tym o przyprawniki. Jeżeli otrzymujemy od dystrybutora jakiegoś napoju przyprawniki i do tego jeszcze serwetniki, to dobrze by na każdym stołach były identyczne zestawy. A najlepszym rozwiązaniem jest zakup takich samych przyprawników i serwetników na wszystkie stoły w jakimś pasującym do lokalu kolorze bez dodatkowych liter reklamujących jakiś koncern, bardzo pomocna strona, warto zajrzeć. Zadbajmy o to, żeby lokal, do którego trafia głodna osoba naprawdę przyciągało nie tylko pysznymi jedzeniem, ale również fajnym wnętrzem. Postarajmy się, by każda osoba wkraczająca do naszego lokalu czuła się przyjemnie już od momentu przekroczenia progu. Diabeł tkwi w szczegółach, więc nie zapominajmy, że dobry przyprawnik to nie tylko dwie przyprawy, a również oliwa lub inna orientalna przyprawa, która będzie pasowała do w klimat lokalu i serwowanych w nim dań.