Czym cechuje się znana od tysięcy lat aromaterapia, opis jej najpopularniejszych rodzajów.

Już przed wieloma laty ludzie doskonale wiedzieli, jakim sposobem można wykorzystać różne olejki w celach leczniczych. Najróżniejsze mieszanki zapachowe, oparte głównie na naturalnych ziołach, stosowano bardzo podczas leczenia najróżniejszych dolegliwości i schorzeń. Obecnie aromaterapia, bo tak jest zwana dziedzina która się zajmuje leczeniem za pomocą zapachu, zyskała jeszcze podstawy naukowe. Szczegółowo sprawdzono wpływ poszczególnych składników zapachowych mieszanek, co potwierdziło tylko ich bardzo pożyteczne właściwości.

świeca

Autor: Lehigh Valley, PA
Źródło: http://www.flickr.com

Przede wszystkim naturalne olejki posiadają właściwości przeciwzapalne, odkażające i przeciwbakteryjne.

Na tej stronie jest dużo rzeczowych wiadomości, ale szybko zobacz też dodatkowe szczegółowe informacje skup laptopów. One również są bez dwóch zdań warte uwagi.

Regularne ich używanie pobudza organizm do lepszego funkcjonowania, wzmacnia poziom odporności i poprawia krążenie. Dodatkowo odpowiednio skomponowane zestawy olejków zapachowych mogą łagodzić najróżniejsze dolegliwości zdrowotne i dają ulgę podczas nieprzyjemnych objawów. Wykorzystywanie kuracji zapachowej może też usuwać ogólne zmęczenie, bardzo dobrze odprężać po ciężkim dniu, a nawet polepszać samopoczucie. Zobacz na stronie Secret Soap Store.

Aromaterapia może być stosowana na różne sposoby. W zastosowaniach leczniczych świetnie sprawdza się inhalacja, polegająca na tym, że do naczynia z gorącą wodą trzeba wlać kilka kropli oleju, a potem wdycha przez określony czas unoszące się opary. Innym rodzajem inhalacji jest nasączenie chusteczki odrobiną olejku i jej systematyczne wąchanie ( o aromaterapii). Bardzo skuteczne są także różnego rodzaju kompresy. Kieliszek wody z dodatkiem kilku kropli olejku należy wylać na gazę albo ręcznik i przyłożyć do chorego miejsca, daje to faktycznie szybkie i widoczne efekty. Z kolei kominki aromatyczne służą bardziej przyjemności, choć oczywiście można za ich pomocą przeprowadzać również kuracje lecznicze.

W sklepach różnych rodzajów kominków jest faktycznie dużo, a funkcjonują one na zasadzie odparowywania ogrzewanej świeczką wody z olejkiem. Niezwykle popularne są także różne świece zapachowe (Dowiedz się gdzie kupić dobre świece zapachowe), mają one postać normalnych świeczek, ale są jeszcze nasączone olejkami, które w czasie spalania dają niezwykle przyjemne zapachy.