Czy udoskonalanie wyglądu to trudna sprawa?

W czasach kiedy wizerunek zewnętrzny ma wielkie znaczenie w wielu dziedzinach życia, większa część osób poszukuje rozwiązań, które w krótkim czasie polepszy wygląd. Najwięcej problemu z tkanką tłuszczową wywołuje brzuch. Terapie wyszczuplające brzuch zrealizowane pod okiem fachowców, ewidentnie minimalizują tkankę tłuszczową, aktywują jej spalanie, aktywizują krążenie i ujędrniają skórę. W powiązaniu z odpowiednią dietą i ćwiczeniami, zabiegi odchudzające brzuch pomogą szybciej uzyskać smukłą sylwetkę.

brzuch

Autor: Alex-501
Źródło: http://www.flickr.com

Liposukcja brzucha (przejrzyj pełną propozycję pod adresem) jest zabiegiem polegającym na usuwaniu nadmiaru tłuszczu z wyselekcjonowanych okolic ciała.

Zaczekaj chwilę! Zainteresował Cię post? Masz chęć na kolejne istotne informacje? To miłe. Wejdź w ten link i przenieś się do witryny z wątkami na wybrany temat.

Nie jest wyjściem na odchudzanie, daje szansę modelowania sylwetki. Jego zadaniem nie jest zredukowanie masy ciała, a zmiana kształtu i proporcji. W trakcie zabiegu eliminuje się nadmiar tkanki tłuszczowej z brzucha, pozostawiając pod skórą powłokę tkanki tłuszczowej grubości 1cm.

Nie wolno eliminować zbyt dużej ilości tkanki tłuszczowej , żeby nie doszło do powstania dysproporcji skóry. Odsysanie tłuszczu (więcej pomocnych rad na stronie) wiąże się po operacji z nieodzownością używania solidnego ucisku elastycznego opatrunków kształtujących, takich jak spodenki gorsetowe, bądź rajstopy elastyczne. Trzeba je nosić przez następne 6 tygodni. Choć cena tego zabiegu nie jest mała, sporo osób oddaje się tej metodzie pozbycia się tłuszczu.

Odsysanie tłuszczu realizowane jest z zasady w znieczuleniu przewodowym, ale możliwe jest także znieczulenie całkowite. Sondę wprowadza się poprzez drobne nacięcia skóry czynione w punktach najmniej dostrzegalnych.

brzuch

Autor: Jacek Becela
Źródło: http://www.flickr.com

U osób zdrowych, których skóra na brzuchu uległa sporemu rozciągnięciu realna jest plastyka brzucha (czytaj tu). Z wiekiem skóra staje się mniej sprężysta, a tkanka tłuszczowa trudniejsza do spalenia. W konsekwencji powstają nieestetyczne fałdy zwiotczałej skóry, jakich nie da się w pełni zlikwidować za pomocą treningów. Zabieg ma na celu przede wszystkim poprawę wyglądu figury, brzucha, oraz samopoczucia. Nadzwyczaj ważna jest świadomość, że sama operacja nie rozwiąże kompletnie kłopotu. Aby zatrzymać szczupłą figurę, trzeba zastosować stosowną dietę, oraz zestaw systematycznych ćwiczeń.