Czy tak naprawdę warto zorganizować komunię swojego dziecka w lokalu?

Moim skromnym zdaniem często jest tak, że posiadamy małe mieszkanko, w którym ciężko zorganizować duży obiad, nie mówiąc już o komunii.

I dlatego właśnie – sprawdź informacje – rośnie liczba spotkań komunijnych, które są wyprawiane w lokalu. Moim zdaniem tego typu rozwiązanie jest doskonałym posunięciem. Osobiście wychodzę z takiego założenia, że jeśli komunia [zaproszenia na komunię ręcznie robione] święta, to wyłącznie w lokalu. Potrafię zrozumieć aspekt pieniężny, ale w wielu przypadkach pieniądze bez większego trudu by się znalazły. Takie mam myśli.

kelner obsługujący przyjęcie

Autor: Alan Light
Źródło: http://www.flickr.com

Tak naprawdę nie można zakładać, że komunie to we wszystkich przypadkach duży koszt. Jeżeli się rozejrzymy, trafimy na ciekawą knajpkę, w której przyjęcie komunijne będzie akceptowalnym wydatkiem. Nie twierdzę, że to w zupełności mały wydatek, lecz nie jest aż tak źle, przesadnie drogo. Ciekawą alternatywą jest bez dwóch zdań wynajęcie sali, a potem gotowanie na własną rękę, na pewno to ekonomiczniejsze wyjście, lecz czy na 100% komfortowe? To już lepiej porozglądać się za niedrogą, lecz elegancką restauracją z fajną muzyką, np. na !

Chyba we wszystkich miastach aż roi się punktów gastronomicznych, w których człowiek może zamówić przyjęcie komunijne bądź zorganizowanie stypy. W sumie nie mam wielkiego obeznania w poszukiwaniu lokali, lecz nie powiem, że trafienie na konkretną restaurację, która specjalizuje się w organizowaniu imprez okolicznościowych, w sumie nie jest większym kłopotem. Na co zwłaszcza zwracać swoją uwagę, jeżeli szukamy lokalu? Cóż, i tutaj raczej nie mówimy o dużym kłopocie…

Najzwyczajniej należy zwrócić baczną uwagę na smak jedzenia, jego wielkość, obsługę kelnerską i naturalnie cennik. Na restauracji nie powinniśmy za bardzo oszczędzać, lecz pewnie wynajęcie eleganckiego przybytku także nie ma większego sensu. W przypadku dużych miast: Warszawa, Szczecin, itp., poszukiwałbym lokalu przez Internet. W takim razie: jeśli w przyszłości Twoje dziecko wreszcie czeka pierwsza komunia, na poważnie zastanów się, czy może bardzo dobrym wyjściem nie byłoby urządzenia przyjęcia w restauracji. Myślę, że to dobry pomysł.