Czemu warto wykorzystywać szkło w planowaniu wystroju mieszkania? Co dzięki temu zyskujemy? Jaką rolę powinno pełnić szkło?

szkło we wnętrzach ma coraz więcej zastosowań, przejmuje różne funkcje – ścian, frontów meblowych czy nawet samych mebli. Rewelacyjnie sprawdza się w tego rodzaju nowych rolach, tak więc coraz większa ilość osób korzysta z tego rodzaju rozwiązań.

Najlepsze jest jednakże to, że materiał tego rodzaju nie stawia wykonawcom zbytnio wielu ograniczeń.
łazienka

Autor: Sofitel Dubai Downtown
Źródło: http://www.flickr.com
Szkło w mieszkaniu, różne konstrukcje szklane () w różnorodnych pomieszczeniach, dla jednych są przesadnie chłodne nadające się tylko do przestrzeni użyteczności publicznej, dla drugich natomiast to bardzo dobre dopełnienie każdego miejsca. Potrzeba niebanalnych zastosowań szkła w mieszkaniach jest coraz bardziej znaczący. Jak jednakże można najlepiej wykorzystać taki materiał? Miejmy na uwadze, że nie tylko drzwi, kabiny prysznicowe oraz lustra mogą być wykonane ze szkła, ponieważ również ścianki szklane, () obrazy dekoracyjne lub schody idealnie wyglądają jako szklane i najlepiej pełnią swoją funkcję.
Najbardziej modne oraz coraz częściej wykonywane są panele ścienne, które mają zastosowanie w kuchniach oraz łazienkach, w tych miejscach zastępują tradycyjne kafelki. Znaczna gama kolorów i różnorakie wzornictwo pozwalają na to, żeby idealnie dopasować element szklany do projektowanego wnętrza. Bardzo popularne są też szklane kabiny prysznicowe, parawany, jak i balustrady (balustrady) szklane. Szkło jest bardzo łatwo utrzymać w czystości. Jak przyznaje ekspert, szkło płaskie oraz lustra najbardziej korzystnie czyści się standardowo za pomocą oferowanych na rynku preparatów do czyszczenia szkła, najkorzystniej jednakże czyści się je ręcznikiem papierowym. Szkło piaskowane oraz satynowe najkorzystniej czyścic teflonem w spreju, z użyciem delikatnej szmatki.
Na pewno zaś szkło kabin natryskowych najbardziej korzystnie pokryć specjalistycznymi płynami, które zmniejszą ilość znajdującej się tam wody oraz ograniczają osadzanie się kamienia.

Elementy szklane umożliwiają wysunąć na plan pierwszy bardziej zdecydowanym materiałom używanym we wnętrzu. Szkło najbardziej korzystnie jest traktować jako nowoczesne dopełnienie każdego pomieszczenia, nie tylko jako najbardziej istotny element.