Czemu warto sprezentować komuś obraz

Obrazy w przeszłości pełniły funkcję zdjęć. Osoby bardzo bogate, stać było by regularnie zamawiać swoje portrety czy portrety rodzinne u popularnych malarzy, które potem zdobiły ściany domostw. Biedniejsi ludzie nie mieli jednak takiej możliwości. Dziś, zdjęcia są już tak dostępne, że po okresowym zaniku, obrazy stają się kolejny raz niezwykle popularne. Jednakże zamówienie portretu dalej jest dość drogim posunięciem, szczególnie dla osób, których talent jest ceniony w środowisku. Alternatywą mogą stać się drukowane obrazy, które stanowią faktycznie bardzo ciekawy pomysł np. na prezent.

obraz

Autor: Czesław Chwiszczuk
Źródło: Grupa Archicom
W związku z tym, że są drukowane, doskonale odzwierciedlają wzór. Jest to ogromna zaleta, jako że w przypadku prawdziwych malarzy, obrazy niekiedy pozostawiają wiele do życzenia. Dodatkowo, obrazy takie są produkowane, w związku z tym tworzy się je bardzo szybko – obrazy tradycyjne najczęściej wymagają bardzo dużej ilości czasu. I priorytetowa zaleta – cena.

Są one niewielkie, jako że wykonanie takich obrazów nie wymaga dużych nakładów. Taki obraz to idealny prezent dla każdej osoby – na przykład, na jubileusz można zamówić obraz ze zdjęcia, który będzie ciekawą pamiątką. Taki niedrogi prezent z pewnością wywoła dużo wzruszeń. Co więcej, drukowane obrazy sprawdzają się też w przypadku innych okazji, między innymi ślubu. Zdjęcie narzeczonych, które posłuży do wyprodukowania obrazu, od razu nabiera pewnego magicznego blasku. Obraz (E-Art – malarze abstrakcyjni) bowiem wygląda na ścianie dużo atrakcyjniej niż normalna fotografia – obejrzyj różne obrazy.

obraz

Autor: Cory Doctorow
Źródło: http://www.flickr.com
Podarunek w formie drukowanego obrazu może posłużyć do zaaranżowania ściany wspomnień, na jakiej znajdą się obrazy z wizerunkami wszystkich członków rodziny czy przedstawiające istotne wydarzenia z życia danej osoby. Obraz to podarunek dla każdej osoby niezależnie od wieku. Jego niewielka cena sprawia, że jest to alternatywa dostępna powszechnie, obecnie bowiem zdecydowanie więcej firm proponuje swoje usługi w tym względzie. Wystarczy dostosować stosowną ramę i na pewno nikt się nie domyśli, że obraz nie był namalowany, a wydrukowany z wykorzystaniem nowoczesnych metod. Naturalnie, chcąc sprawić innej osobie radość podarowanym obrazem, koniecznie warto pamiętać, by rozsądnie wybierać zdjęcie. Najlepiej jeśli fotografia będzie związana z konkretną okazją.