Archiwum: cukiernia

cukiernia

Jak wybrać odpowiedni tort na rodzinną imprezę, o czym trzeba przy tym pamiętać

Jednym z najważniejszych elementów wszystkich rodzinnych imprez jest tort. To on często stanowi kulminacyjny punkt wielu takich imprez. Przykładowo w dniu urodzin na tortach przeważnie będzie się ustawiać świeczki w liczbie która odpowiada liczbie lat solenizanta, a zdmuchnięcie ich wszystkich ma dać szczęście na kolejny rok.

(więcej…)

Ten wyjątkowy moment wymaga również słodkiej oprawy, zamów smaczny torcik w pewnej cukierni

Organizacja wesela okazuje się dla narzeczonych wielkim wyzwaniem, ponieważ powinni przypilnować licznych istotnych rzeczy. W tym niezwykłym dniu ważne stają się wspaniałe stroje, klimatyczna muzyka, wspaniałe ozdoby. Nie mniej istotne staje się oczywiście smakowite menu, które zaserwuje się zgromadzonym gościom. A ukoronowaniem takiego jadłospisu staje się tort weselny, który pełni na przyjęciu ślubnym niesamowicie istotną rolę i powinien odznaczać się doskonałym smakiem oraz cudownym projektem.

(więcej…)

Tort ślubny – czym należy kierować się podczas jego wyboru?

Tort ślubny to niesłychanie ważny element całego wesela. Podczas jego wyboru na pewno trzeba zwrócić uwagę na dwie najważniejsze rzeczy – jego smak i design. Słusznym pomysłem jest umówienie się na degustację kilku różnych tortów, dzięki czemu łatwiej wybierzemy ten, jaki będzie nam odpowiadać. Wybranie smaku tortu bez degustacji zdoła okazać się błędem, gdyż nawet jeżeli zdecydujemy się na tort czekoladowy albo waniliowy zdoła się okazać, że będzie on bez smaku, za słodki czy za gorzki. Właśnie dlatego degustacja tortu ślubnego jest tak ważka. Dzięki temu odszukamy smak, jaki najbardziej będzie nam odpowiadać.

(więcej…)