Co to jest ajurweda? Jak tego rodzaju kosmetyki wpływają na naszą urodę? Co najlepiej wiedzieć?

Ajurweda to naprawdę wiekowy, gdyż liczący ponad pięć tysięcy lat system leczniczy. Wywodzi się z Indii, a nazwa została zaczerpnięta od słów ajus/ajur, jakie oznaczają życie, veda natomiast to wiedza. Jest to więc wiedza o życiu, bo nie obejmuje tylko leczenia chorób, lecz stwarza system filozoficzny, który odnosi się do niemal każdego aspektu życia.

Ajurweda wzięła się z przekonania, że każda rzecz, jaka istnieje we wszechświecie, mogła powstać z 5 wielkich żywiołów, czyli ognia, ziemi, wody, przestrzeni i wiatru. Dzięki połączeniu takich tego rodzaju żywiołów powstają trzy podstawowe typy energii biologicznej, czyli dosze. Każda dosza charakteryzuje się pozostałymi funkcjami i cechami charakterystycznymi, każdy człowiek zaś jest unikalną i wyjątkową kombinacją doszy. Każda z osób wymaga najlepszej pielęgnacji, rzeczywiście gwarantują to kosmetyki ajurwedyjskie.

naturalne kosmetyki do ciała

Autor: TIM HOGGARTH
Źródło: http://www.flickr.com

Konieczne jest nawilżanie. Suche włosy oraz skóra będzie najlepiej zadbana dzięki olejowej pielęgnacji wzbogaconej o składniki nawilżające, typu aloes czy kwas hialuronowy. Używanie właściwych olejków na twarz i włosy dokładnie nawilży i poprawi elastyczność, jednocześnie gwarantując blask. Odpowiednie kremy odżywiają skórę gwarantując jej naturalny, najzdrowszy kolor. Każda skóra, szczególnie zestresowana, jest podatna na zmarszczki i zaczerwienienia. Najlepsza więc będzie dla niej terapia łagodząca i wzmacniająca, najbardziej tego typu, w której stosuje się naturalne wyciągi roślinne. Różne rodzaje kosmetyków ajurwedyjskich zapewnią komfort zmęczonej oraz wrażliwej skórze. Dla przetłuszczonej skóry z wypryskami najlepsze będzie łagodne złuszczenie, niezbędne w tym staną się produkty ziołowe.

Najbardziej optymalne składniki to kurkuma, cytryna a także olejek z drzewa herbacianego. Bardzo pomocnym rozwiązaniem będzie faktycznie aloesowy krem do twarzy i ciała.

Jeżeli po przeczytaniu tego artykułu będziesz chciał poszerzyć informacje na opisywany wątek, to pomocne omówienie (https://mpress.pl/k/kobieta/) bardzo Ci pomoże – chodź i zobacz!

Do regularnego zaś wykorzystywania idealna będzie ziołowa maseczka do zanieczyszczonej skóry. Dla tłustej skóry również najbardziej korzystne będą olejki, na przykład lekki olejek z różowym lotosem, który ograniczy produkcję sebum i jednocześnie będzie odżywiać skórę. Najkorzystniej zaopatrywać się w takie kosmetyki w profesjonalnych sklepach, więc jak chcemy kupić kosmetyki ajurwedyjskie w sklepie online, co będzie najlepszym wyborem.