Co może okazać się interesującą ozdobą na święta i w jaki sposób ją można na własną rękę zrobić?

Kiedy nadchodzą Święta Bożego Narodzenia albo Mikołajki, zaczynamy namyślać się, w jaki sposób pięknie przyozdobić dom. Biały obrus to sprawa podstawowa. Duża część osób będzie posiadała też iglaste drzewka albo same ich gałęzie.

orkiestra

Autor: Joe Martin
Źródło: http://www.flickr.com
Ogród marzeń

Autor: Margaret Anne Clarke
Źródło: http://www.flickr.com/photos/24350382@N07/3507303760/
Dla osób, które pragną zrobić „coś więcej”, warto jest przypomnieć sobie to, co robiliśmy w przeszłości ze swoimi najbliższymi.

Mieliśmy wtedy do dyspozycji znacznie mniejsze możliwości niż teraz, jednak i tak w każdym wypadku święta okazywały się piękne oraz niezwykle mile wspominane. Z tego też powodu warto jest wrócić do tych czasów i wykonać ze swymi dziećmi choćby taką małą dekorację jak czapka Mikołaja. Nie musi ona pełnić jakiejkolwiek praktycznej funkcji, ale jeżeli ją zaopatrzymy w tego typu dodatki jak nos czy uszy, to z pewnością taka czapeczka będzie ozdobnikiem, który będzie się długo rozpamiętywać. Nie ma przecież konieczności kupować drogich przedmiotów wtedy, kiedy dużo z nich możemy wykonać samodzielnie i to niezwykle niewielkim nakładem pracy.
Do zrobienia takiej bożonarodzeniowej małej czapki Mikołaja wystarczy jedynie arkusz czerwonego kartonu. Jakiś ciemny marker, biała farba (zobacz farba tablicowa na ścianę) i, jeśli posiadamy pod ręką nieco kleju i waty, to możemy wykonać jeszcze długą białą brodę. Jest bardzo prawdopodobne, że w czasie wykonywania tego typu dekoracji przyjdą nam do głowy jakieś nowe pomysły, a gotowy wyrób byłby inspiracją do wykonania następnych dekoracji.

Jeżeli jednak nie mamy talentów do robienia takich własnoręcznych rzeczy, to moglibyśmy je po prostu w jakimś sklepie kupić np. taką czapkę Mikołaja. Może gdy zobaczymy jak została ona wykonana, to w kolejnym roku skusimy się, żeby ją zrobić samodzielne.