Ciepło domowego ogniska – mit czy prawda? Wystarczy kochająca się rodzina czy jednak potrzeba także istotnego domu dla niej?

Codzienne sytuacje powodują, że zastanawiamy się nad tym czy to co posiadamy jest dla nas wystarczające. Tocząc walkę z potrzebami, które utrudniają nam życie, staramy się podnieść nasz standard życia na dłuższy czas. A czasami wystarczy zaobserwować szczegóły i zacząć rozbudowywać światopogląd od małych rzeczy, by coś w naszej rzeczywistości diametralnie się zmieniło. Uwierzyć w siebie, w rodzinę? A może po prostu w drobne przedmioty…

Żyrandol

Autor: Ronald Sarayudej
Źródło: http://www.flickr.com
Kiedy ubywa nam czegoś kluczowego w życiu, to rozglądamy się po przyjaciół. Sprawdzamy co czyni, że są szczęśliwsi, że tak im się w życiu codziennym powodzi i co my czynimy źle. (Polecamy żyrandole nowoczesne tanie) Myślimy, że, że jedyne co musimy zrobić, to zacząć bytować tak jak oni (w sytuacji konkretnych przyjaciół lub żyć ich życiem (przyjaciele – gwiazdy).

Daje nam to nieosiągalne iluzje, że robimy coś, to jest komuś potrzebne, że to, co oni robią przeradza się w nasz udział. W tej sprawie można się jednak pomylić, zatracamy przez to postawy, które są ważne. W szczególności objawia się to jest w momentach, gdy jedno z krewnych zostaje w domu nie pracując lub pracując w domu, które nie obliguje wielkiego skupienia i może być tworzone bez kontroli. Innym przypadkiem, łatwiejszym, są młodzi ludzie, która dąży za modą, jest wpatrzona w sławne osobistości oraz starszych przyjaciół.

Na szczęście ich fascynacje przechodzą znacznie w szybszej prędkości. Wszak kto z nas nie chciał być jak gwiazda rocka, popularny aktor albo po prostu hipotetyczny Łukasz z 3H w którym wszystkie dziewczyny w szkole się zadłużyły? Wygodne życie zawsze nas wabiło. A wystarczyłoby stworzyć własną rodzinę, urządzić dom, wymalować ściany na pastelowe kolory i przenieść meble (szafki rtv industrialne0 oraz jakieś proste tanie lampy podłogowe i tanie żarówki . Do tego dużo miłości i opanowania, podlane staraniami o resztę rodziny i nie będzie źle. A żeby było dobrze, to wystarczy jeszcze wysłać kilka CV. Szczególnie, że w większych miasteczkach praca jest dostępna. Może to tak tylko trochę minimalistycznie opisane, jest zawiera istotne koncepcje. Resztę zostawiam do przemyśleń.