Ciekawa praca po szkoleniach z radzenia sobie z projektami – sprawdź co cie czeka

Obecnie rozwój regionalny kraju jest możliwy w dużej mierze dzięki finansowaniu ze strony Unii Europejskiej. Sieć dróg, wiele nowych przedsiębiorstw oraz nieruchomości pojawiło się właśnie dzięki tego rodzaju dofinansowaniom. W przyszłości Polska również będzie pozyskiwała fundusze unijne, stąd też warto zainwestować w szkolenia zarządzanie projektami, za prawą których uzyskamy niezbędną wiedzę w tym obszarze.

zarządzanie

Autor: U.S. Army Corps of Engineers
Źródło: http://www.flickr.com
Projekty unijne może tworzyć każdy, kto posiada niezbędną wiedzę w zakresie aktualnych programów operacyjnych i wytycznych związanych z danym priorytetem. Zarządzanie takimi projektami nie jest łatwą sprawą, kiedy nie znamy podstaw realizacji tego rodzaju projektów. Trzeba między innymi wiedzieć czym jest harmonogram, jakie to są wskaźniki miękkie, na czym polega ewaluacja projektu i tym podobne. Na te i inne pytania dostaniemy odpowiedź na szkoleniach z zarządzania projektami unijnymi.
Ciekawa lista szkoleń: więcej
Tego rodzaju szkolenia są w większości przypadków w naszym zasięgu w każdym większym mieście. Czasem także realizowane są online, stąd też warto analizować pojawiające się ogłoszenia internetowe w tym zakresie. Szkolenia tego typu nie trwają zwykle zbyt długo (zobacz szczegóły). W trakcie zajęć uczestnicy dostają konieczne materiały pomocowe. Istotne jest także praktyczne podejście do zagadnienia. Dlatego korzystnie jest szukać takich szkoleń, które mają w planie praktyczne tworzenie wniosków i analizowanie krok po kroku zadań w przykładowym projekcie.
Szkolenia zarządzanie projektami tak samo jak studia podyplomowe o tej tematyce cieszą się dzisiaj sporą popularnością i z tej przyczyny nie należą do najtańszych. Zobacz też:

plan zarządzania w biurze

Autor: tec_estromberg
Źródło: http://www.flickr.com

Często jednak trafiają się także szkolenia dofinansowane ze środków unijnych, czyli całkowicie bezpłatne.

Zaciekawiły Cię przedstawiane zagadnienia? Jeżeli tak, to zobacz dodatkowo, co ma w tym temacie ta optymalna witryna. Znajdziesz tam podobne informacje.

Warto wyszukać tego rodzaju propozycje, ponieważ znając zasady dotyczące projektów unijnych można pokusić się o zrealizowanie projektów na potrzeby własnej firmy albo nająć się w charakterze kierownika projektu. Jest to zatem ciekawa praca, bowiem po zakończeniu jednego projektu można zabrać się za następy, w którym będą obowiązywały inne zasady. Jest to zatem praca, która nie jest nudna i w dodatku przynosi ciekawe zarobki, jeśli uda się zakończyć projekt w terminie.

Źródło: future skills