Biżuteria, jaka przez wieki cały czas pełni swoją rolę i cały czas będzie cennym przedmiotem dla kobiety.

Biżuteria od stanowiła element ozdoby, wzbudzający pożądanie kobiet niezależnie od stanu posiadania oraz wieku. Obecnie nadal może stanowić uroczy dodatek, uzupełniający ubiór i zadający styluwłaścicielce.

Przez poprzednie lata moda i wzory się zmieniały, niektóre z materiałów pojawiały się w biżuterii i pozostawały tam na dłużej, inne były tylko chwilowym krzykiem mody i w szybkim tempie odchodziły w niepamięć. Zależnie od mody, biżuteria mogła przyjmować formę drobnych malutkich klejnocików, albo rzucała się w oczy w postaci krzykliwych, dużych i przepięknych wzorów. W zasadzie parę przez lata nie ulegało większym zmianom. Po pierwsze metale takie jak złoto (sprawdź: hurtownia jubilerska) czy srebro cały czas będą w modzie i znajdują odbiorców niezależnie od mody. Ma to również związek z faktem, że metale te, analogicznie jak szlachetne kamienie, są raczej inwestycją, bowiem trzymają swoją wartość. Tak na przykład kolczyki srebrne (cała oferta) albo złote, które znudziły się właścicielce, można oddać do złotnika, a ten przetopi cenny kruszec w inną piękną

Przez lata regułą było to, że biżuterię wytwarzają najlepsi specjaliści, czyli właśnie złotnicy i jubilerzy. Ich kunszt znany był w okolicy a wyroby cieszyły się dużym powodzeniem, mimo nierzadko zaporowej ceny. Ich plusem było to, że jako ręczny wyrób, były wyjątkowe i jedyne w swoim rodzaju. W epoce produkcji taśmowej, na sklepowe półki trafiać zaczęły wyroby mniej interesujące, nastawione na mniej zamożnego i niewymagającego klienta. ozdobę.

zobacz więcej

Autor: MAURO CATEB
Źródło: http://www.flickr.com

Jednakowe bransoletki srebrne czy pierścionki z tombaku nosiło nawet kilkadziesiąt kobiet. Taka unifikacja prowadziła również do obniżenia jakości wyrobów biżuteryjnych. Na szczęście rynek szybko weryfikować zaczął te mało ciekawe trendy i od wielu już lat górę bierze indywidualność przedmiotów i niepowtarzalność wyrobów. Dużą różnicą jest jednak to, że obecnie za produkowanie biżuterii zaczynają się brać osoby nie które nie mają zupełnie przygotowania w zawodzie złotnika.

Będzie dobrze, jeśli będą przynajmniej posiadać zmysł lub wykształcenie plastyczne. Wtedy robione domowymi metodami drobiazgi z koralików, drucików, modeliny albo sutaszu mogą z powodzeniem zaistnieć w biżuteryjnym świecie.