Coraz częściej wybieramy odzież z drugiej ręki. Dlaczego tak właśnie jest, co przemawia za takim wyborem. O co w tym właściwie chodzi?

Second-handy, czyli tak zwane „lumpeksy” maja właśnie drugą młodość. Sklepy z mniej kosztowną odzieżą są chwalone głównie przez osoby, które chcą być oryginalne, pragną wybija się spośród innych. Second-hand oferuje im taką możliwość, bo ubieranie się pod dyktando popularnych marek odzieżowych jest mało unikalne i odkrywcze.

secondhand

Autor: garycycles
Źródło: http://www.flickr.com
Generalnie second-hand i lumpeks, to wyłącznie doskonale znane określenia. Inne są także spotykane i niezwykle barwne, jak ciucholand. Tego typu nazwy pokazują podejście, jakie było rozpowszechnione dawniej w wyrabianiu zdania na temat tego typu sklepów. Aktualnie mówiąc o sklepach z odzieżą używaną zazwyczaj będziemy używali zwrotów neutralnych niż deprymujących. Przemianie jednak uległy nie tylko nazwy.

Zakupy

Autor: iStock
Źródło: iStock

Wygląd sklepu z ubraniami używanymi miał niezwykła przemianę. Kilka lat temu temat zakazany, teraz jeden z najistotniejszych wątków poruszanych na forach poświęconych modzie. Obecnie second-hand jawi się bez wątpienia z klasą. Są tam ubrania na wieszakach, przestronne przymierzalnie z ogromnymi lustrami, ogólnie przyjemniejsza atmosfera, która całkowicie nie przypomina tej z przeszłości. O second-handowych ubraniach, tych niezwykłych, „upolowanych”, z radością rozprawiają szafiarki na forach internetowych. Coraz większa ilość kobiet przyznaje się, że robi zakupy w sklepach z odzieżą używaną.

Więcej na ten temat – hurtownia hurtownia biżuterii złotej odzieży używanej Prabuty

Coraz znaczniejszej popularności kupowania w ciucholandach sprzyja moda na vintage, co znaczy stylizacje, które wykorzystują ubrania z rozmaitych dekad. Ciucholandy są takimi skarbnicami vintage. Na naszych ulicach można już teraz zobaczyć naprawdę wiele kolorowych stylizacji, zazwyczaj są to ubrania z lumpeksów.

Emocjonuje Cię omawiana tematyka? Jeśli tak, to zapraszamy do lektury bardzo podobnego wpisu – on również jest godny zainteresowania.

zobaczyć tam można ubrania ciekawe i unikatowe, dlatego czasami obowiązuje zasada „kto pierwszy, ten lepszy”. Jak przyznają właściciele lumpeksów w hurtowniach z odzieżą używaną także spotkamy istne zatrzęsienie, gdyż coraz więcej firm stara się dodać do swojej oferty większą liczbę modnych ubrań. Dawniej bowiem chodziło bardziej o to, żeby tanio się ubrać. Dzisiaj również jest taki cel, ale przede wszystkim liczy się trend i unikalność, a secondhandy zaspokajają jedno, jak i drugie – jest tanio i barwnie.