Aranżujemy kuchnię – jaki blat wybrać, aby być w zupełności szczęśliwym?

Urządzając nowe mieszkanie czy też dom musimy stanąć przed wieloma wyborami dotyczącymi rzeczy ozdobnych i użytkowych. Spośród tak licznych towarów osiągalnych na rynku nie jest banalnie podjąć ostateczną decyzję. Jednym z najbardziej kłopotliwych do wybrania elementów są blaty kuchenne, które mają za zadanie znaleźć się w naszym lokum.

Co znaleźć, ażeby być usatysfakcjonowanym?Najczęściej selekcjonowanymi przez nabywców są blaty kuchenne uzyskiwane na bazie płyty wiórowej. Scalają w sobie bogate wzornictwo, estetykę, łatwość montażu i pielęgnacji z trwałością i odpornością na oddziaływanie przeróżnych elementów obcych. Do ich fabrykacji stosuje się najczęściej technologię postformingu. Ich zaletą jest potężna wytrzymałość na wysoką temperaturę – pozwala to na kładzenie bezpośrednio na blacie naczynia z wrzątkiem, co notorycznie zdarza się niekiedy niepostrzeżenie w trakcie kucharzenia.

blaty]Znacząca jest także niezmienność barw poprzez działanie promieni UV. Dodatkowo para wodna nie przenika w głąb płyty i nie wywołuje jej rozwarstwienia. Jest to wybitnie ważny element, na który dobrze jest zwrócić uwagę w trakcie zakupu, bowiem w kuchni chcąc nie chcąc mamy do czynienia z wodą i parowaniem. Nieestetycznie wygląda odchodzący skrawek mebla od całości. Fabrykanci do tworzenia przedmiotów, którymi są blaty kuchenne przykładają się solidnie, zwracając także atencję na to, żeby były one odporne na działanie detergentów, które są użytkowane niemalże na co dzień, choćby w celu przetarcia płyty.

Nie pragnęlibyśmy chyba dojrzeć w rok po nabyciu płyty skazy na środku z racji częstego mycia. Za metr kwadratowy uiścimy plus minus kilkadziesiąt złotych. Istnieją podobnie inne warianty tychże części do wyekwipowania kuchni. Blaty metalowe (najtwardsze są zrobione z aluminium), nie ulegają wcale korozji. Mają jednakże tę wadę, iż ekspresowo się rysują, trudnosię je poleruje i mogą się odbarwiać po pewnym czasie.

Za 1 m blatu o szerokości 60 cm zapłacimy około 300 złotych, więc jak na prawdopodobną prędką wymianę to sporo kasy. Kolejnym rodzajem są blaty drewniane, które nie są odporne na dużą temperaturę a w dodatku prosto się zabarwiają. Także łatwo je zarysować, porównywalnie do deski do krojenia. Wszystko zależy od typu drzewa, z którego są wykonywane te blaty kuchenne. Wartości są bardzo Różnorodne, od około 180 złotych do nawet 1000 złotych za metr kwadratowy.

Jeśli planujemy odnowienie kuchni bądź dopiero ją wyposażamy po raz pierwotny, staniemy przed dylematem jakie blaty kuchenne wyselekcjonować. Wskazane jest w sieci poszukać na forach ocen od ludzi użytkujących odmienne ich rodzaje i oszacowanie funkcjonalności.

Interesuje Cię ten artykuł? Jeżeli tak, to odwiedź źródło wiązary dachowe drewniane a znajdziesz tam interesujące informacje, które na długo zapadną Ci w pamięć.

Idąc do marketu meblowego, specjaliści powinni także poradzić nam w tej sytuacji, dobierając stosowną płytę do naszego stylu życia.