Alby komunijne to atrakcyjne oraz uczciwe rozwiązanie!

Są różne parafie – niektóre kładą znaczący nacisk na to by mimo wszystko dziewczynki i chłopcy chodzili do komunii w albach, ale są także takie parafie, gdzie najzwyczajniej w świecie kładzie się większy nacisk na sukienki oraz garnitury. Można zaryzykować twierdzenie, że alba komunijna jest o wiele lepsza. Chociażby z tej przyczyny, iż no przynajmniej obędzie się bez denerwującej rewii mody. Szczególnie rodzice małych dziewczynek bardzo przesadzają – myślą, że pierwsza komunia to doskonała okazja do lansowania się.

komunia święta

Autor: John Ragai
Źródło: http://www.flickr.com
Poza tym, dzieci wywodzące się z mniej zamożnych familii mogą mieć kompleksy. Niby różnice społeczne są normalnym zjawiskiem, ciężko myśleć, że to coś nieodpowiedniego, lecz Kościół to instytucja, która niejako promuje równość, a więc fakty są takie, iż alba komunijna tak naprawdę powinna być obowiązującym standardem. Pewnie ludzie o bardzo antyklerykalnych poglądach powiedzą, że to zapewne jakiś „spisek”, zatem księża zarabiają ogromne pieniądze na albach, ale bez żadnego cienia wątpliwości nie można podchodzić do tematu alb w akurat taki sposób – to raczej niemądre myślenie!

Zresztą bardzo często rodzice niejako lobbowali za tym, aby wprowadzić nareszcie alby komunijne – głównie dlatego, że garnitur i sukienka są znacznymi wydatkami. Nie ma sensu wykosztowywać się aż tak mocno – w szczególności, iż dzieciaki szybko rosną, a więc ubranie zapewne po niedługim czasie nie nadawałoby się już do niczego. Czyli w sumie należy się cieszyć, że wreszcie komunia święta nie jest swoistą rewią mody! Trudno zaakceptować poglądy rodziców, którzy mawiają, iż alba jest nieurodziwa. Ciężko uważać, że tego typu rodzice w ogóle wiedzą co to jest komunia święta. No cóż, jesteśmy bądź co bądź świeckim społeczeństwem – to ma wiele zalet, lecz również nieco wad. Dzieci w zasadzie są usatysfakcjonowane ze swojej alby (sprawdź).

Bo przynajmniej odpadają wszelkie waśnie o to kto najpiękniej się ubrał. Zapewne niektóre dzieci wreszcie odetchnęły z ulgą, kiedy usłyszały, że w ich parafii będą właśnie alby. Zatem: musimy uszanować alby, ponieważ na dzień dzisiejszy nie ma bardziej konkretnego rozwiązania, niż właśnie alba. Jeśli któryś rodzic ciągle myśli w inny sposób, powinien przypomnieć choćby sobie o biedzie w jakiej żył Pan Jezus.